Haber Detayı
01 Haziran 2020 - Pazartesi 16:18
 
Kılavuz Kaptanlar Haftası Covid-19'a takıldı
Bu sene 11.'si düzenlenen Meslek Şehitlerini Anma ve Kılavuz Kaptanlar Haftası'nın açılış töreni Covid-19 nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlendi. Kılavuz Kaptanlar Haftası'nda bu sene etkinlik yapılmayacağı bildirildi.
Sektörden Haberi
Kılavuz Kaptanlar Haftası Covid-19'a takıldı

Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği (TKKD) tarafından bu yıl 11’inci kez düzenlenen Meslek Şehitlerini Anma ve Kılavuz Kaptanlar Haftası’nın açılış töreni Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nde (KEGM) yapıldı. Covid-19 nedeniyle geçen senenin aksine bu sene hafta boyu etkinliklerin yapılmayacağı bildirildi.

 

 

Denizcilik Dergisi'ndeki habere göre, KEGM'deki törene KEGM Müdürü Durmuş Ünüvar ve ODEMED Başkanı Mustafa Teoman Akyol katıldı. Törende bir konuşma yapan TKKD Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Muhammer Arslantürk, “Zor suların, tehlikeli suların insanları olarak bir o kadar da duygusalız. Fahrettin Ağabeyi şehit verdiğimizde bir araya geldik ve hem şehitlerimizi anmak hem de kılavuz kaptanlarımızı gündeme getirmek için hafta düzenleme kararı aldık” dedi.

 

 

Kendilerine destek veren Denizicilik Genel Müdürlüğü ve KEGM’ye teşekkür eden Arslantürk, “Meslek Şehitlerini Anma ve Kılavuz Kaptanlar Haftası’nın resmiyet kazanmasını istiyoruz. Diğer günler gibi olmasını istiyoruz. Ülkemizin atardamarları olan Türk Boğazları ve maviye açılan kapıları olan Türk limanlarında çalışan kılavuz kaptanlarımızın haftası kutlu olsun. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” diye konuştu.

 

 

Öte yandan Meslek Şehitlerini Anma ve Kılavuz Kaptanlar Haftası Ankaş tarafından İzmit ve İskenderun körfezlerinde de kutlandı.

 

 

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kılavuz, Kaptanlar, Haftası, Covid-19'a, takıldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı