Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 08:57
 
Kayaya çarpıp su alan gemi karaya oturdu
Marmara Adası açıklarında 1750 tonluk kırma mıcır yüklü Yusuf Celal Gemisi kayaya çarpması sonucu su alarak karaya oturdu.
Güncel Haberi
Kayaya çarpıp su alan gemi karaya oturdu

Balıkkesir’in Marmara Adası açıklarında kötü hava koşulları nedeniyle 1750 tonluk kırma mıcır yük taşıyan Yusuf Celal Gemisi kayaya çarpması sonucu su almasının ardından sürüklenerek karaya oturdu. Marmara Adası Topağaç Mahallesi açıklarında kötü hava şartları nedeniyle burun tarafından kayaya çarpan ve su alan gemideki 9 kişilik mürettebat vatandaşlar tarafından tahliye edildi.

 

9 kişilik mürettebat kurtarıldı  

 

Kayaya çarpması sonucu su alan geminin burun kısmı denize gömüldü. Motor kısmında toplanan 9 kişilik mürettebat, olayı gören Topağaç mahalle muhtarı ve sakinleri tarafından botlarla tahliye edildi.

 

 

'Burun kısmı delinmiş'

 

Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, yaptığı açıklamada, mürettebatın Topağaç mahalle muhtarının botuyla kurtarıldığını belirterek "Sağlık durumları iyi, hepsi kurtarıldı. Geminin burun kısmı sanırım kötü hava şartları nedeniyle kayaya vurunca delinmiş, sonra da bir kısmı su altında kalmış. Kıyı Emniyeti ve Sahil Güvenlik ekipleri de konuya derhal müdahale edeceklerdir. Şu an için bir olumsuz durum yok." diye konuştu.

 

7DENİZ

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kayaya, çarpıp, su, alan, gemi, karaya, oturdu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı