Katar Donanması için inşa edilen 4 gemi teslim edildi
tmh
düzkoç

anka
Haber
18 Temmuz 2022 - Pazartesi 15:02
 
Katar Donanması için inşa edilen 4 gemi teslim edildi
Anadolu Tersanesi tarafından Katar Donanması için inşa edilen 4 Çıkarma Gemisi düzenlenen tören ile teslim edildi.
Gemi İnşa Haberi
Katar Donanması için inşa edilen 4 gemi teslim edildi

karcı
mce

Anadolu Tersanesi tarafından Katar Donanması için inşa edilen 1 adet Süratli Amfibi Gemi (LCT), 2 adet Mekanize Çıkarma Gemisi (LCM) ve 1 adet Araç ve Personel Çıkarma Aracı (LCVP) olmak üzere, 4 Çıkarma Gemisi düzenlenen tören ile aynı anda teslim edildi.

 

22 aylık kısa bir süre içerisinde tamamlanan gemilere Katar’dan gelen 20 kişilik bir heyet nezaretinde yapılan tören ile Katar bayrağı çekildi.

 

Türk Loydu Askeri Gemi Klaslama Kuralları çerçevesinde inşa edilen gemiler 6 hafta deniz eğitimlerinden sonra Katar’a gönderilecek.

 

Özel dizaynı sayesinde sığ sularda başarı ile amfibi ve insani yardım operasyonları yapabilecek olan QL41 ISHAT ve QL40 BROOG çıkarma gemileri dünyadaki en büyük ve en hızlı LCM olma özelliğini taşıyor.

 

Dizaynına özel olarak geliştirilen makine ve jet sistemi ile denizdeki hızı çok yüksek olan gemilerin manevra kabiliyeti de benzer gemilere göre çok üstündür. 130 tonluk taşıma kapasitesi ile 2 adet 60 tonluk tank yükleyebilmesi de bu gemileri çok özel bir sınıfa koymaktadır.

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Katar, Donanması, için, inşa, edilen, 4, gemi, teslim, edildi,
anka yorumlar
Yorumlar
Haber Yazılımı