Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 09:26
 
Karantinadaki ABD savaş gemisi yeniden denize açıldı
Covid-19 vakalarının tespit edilmesi üzerine Mart ayından bu yana Guam Adası'nda karantinada bulunan ABD'nin "USS Theodore Roosevelt" uçak gemisi, tekrar denize açıldı.
Dünyadan Haberi
Karantinadaki ABD savaş gemisi yeniden denize açıldı

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakalarının tespit edilmesi üzerine Mart ayından bu yana Guam Adası'nda karantinada bulunan ABD'nin "USS Theodore Roosevelt" uçak gemisi, tekrar denize açıldı.

 

Pentagon Sözcüsü Jonathan Hoffman, yaptığı açıklamada, Roosevelt uçak gemisinin, Guam Adası'ndan ayrılıp Filipin Denizi'nde “uçak gemisi hava filosu kalifikasyon” faaliyetlerine başladığını bildirdi.

 

Bu sürecin 10 ile 15 gün süreceğini belirten Hoffman, gemideki hava filolarının uçuş kabiliyetleri test edilip onaylandıktan sonra uçak gemisinin normal operasyonuna geri döneceğini ifade etti.

 

5 bin askeriyle karantinaydaydı

 

Roosevelt uçak gemisi, 7'inci Filo’nun görev alanı olan Pasifik bölgesinde görevliydi.

 

Gemi, mart ayında üzerindeki 5 bine yakın askerle Guam Adası'ndaki limana demirlemiş ve orada karantinaya alınmıştı.

 

Uçak gemisinde 1000 civarında askerin Kovid-19 testi pozitif çıkmıştı. Testleri pozitif çıkan askerlerle birlikte gemideki tüm askerler, Guam Adası'na indirilmiş ve orada karantinaya alınmıştı. Geçen haftalarda askerler gemiye alınmaya başlanmıştı. Ancak şu ana kadar 23 askerde yeniden Kovid-19 tespit edildiği bildirilmişti.

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Karantinadaki, ABD, savaş, gemisi, yeniden, denize, açıldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı