Haber Detayı
23 Aralık 2019 - Pazartesi 16:45
 
Kaptan Bora Ekşi'yi katleden saldırgan gözaltına alındı
İnce Denizcilik'e ait İnce Karadeniz gemisinin kaptanı Bora Ekşi'yi katleden aynı geminin makine yağcısı Ergin A. geminin limanı yanaşmasıyla gözaltına alındı.
Güncel Haberi
Kaptan Bora Ekşi'yi katleden saldırgan gözaltına alındı

Hint Okyanusu’nda “İnce Karadeniz” isimli kargo gemisinde bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden kaptan Bora Ekşi’nin katilinin, geminin limana gelmesi ile birlikte gözaltına alındığı bildirildi.

 

Hint Okyanusu'nda Türk bayraklı “İnce Karadeniz” adlı kargo gemisinde bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden kaptan Bora Ekşi'nin katili makine yağcısı Ergin A. limandaki polisler tarafından gözaltına alındı.

 

Ergin A., kendisine engel olmak isteyen dört personeli de yaralamıştı. Ergin A., üzerine yangın tüpü sıkılarak etkisiz hale getirilebilmişti.

 

Ekşi ailesinin avukatı Ahmet Çağlar Coşkunsu, Ergin A.'nın iadesi gerçekleştiğinde havaalanında yakalanarak gözaltına alınacağını umduklarını söyledi. Coşkunsu, şöyle konuştu: "Türk makamları derhal Ergin A.'nın iadesini talep edecek. Biz de bu arada aile olarak İstanbul Çağlayan'da suç duyurusunda bulunacağız. Gemi, Türk bayraklı olup İstanbul limanına kayıtlı olduğundan yetkili merci Cumhuriyet Savcılığı İstanbul. İadesi gerçekleştiğinde Türkiye'de havaalanında yakalanarak mahkemeye sevk edileceğini düşünüyoruz. Daha sonra savcı elindeki delillere göre iddianameyi hazırlayacaktır. Sürecin ilerleyeceği düşüncesindeyiz."

 

Cenaze Çarşamba günü getiriliyor

 

Ekşi'nin arkadaşı Mahir Polat ise, cenazenin Çarşamba günü getirebileceğini aktardı. Yaralı sayısının 5 olduğuna dair bilgi aldıklarını ifade eden Polat, "Bugün Konsolosluk görevlileri ve yerel savcı gemide. Otopsi olup olmayacağı netleşmedi. Otopsi olmazsa çok büyük ihtimalle cenazenin bugün gönderilme ihtimali var. Şayet olursa da bir iki gün uzatılabilir. Biz Çarşamba günü gelecekmiş gibi düşünüyoruz. Yaralılardan üçünün durumunun ağır olabileceği söyleniyor" dedi.

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kaptan, Bora, Ekşi'yi, katleden, saldırgan, gözaltına, alındı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı