İTÜ MTAL öğrencileri GEBİTAG 2021'de projelerini sunacakHaber
21 Haziran 2021 - Pazartesi 10:04
 
İTÜ MTAL öğrencileri GEBİTAG 2021'de projelerini sunacak
İTÜ MTAL tarafından 22-23 Haziran tarihinde düzenlenecek "GEBİTAG 2021" sempozyumunda, orta öğretim çağındaki gençler, bilişim, denizcilik ve elektrik - elektronik alanlarında oluşturdukları takımlarla hazırladıkları projelerin sunumunu yapacak.
Eğitim Haberi
İTÜ MTAL öğrencileri GEBİTAG 2021'de projelerini sunacak

İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (İTÜ MTAL) öğrencileri tarafından düzenlenen "Gençler Bilim, Teknoloji, Araştırma ve Geliştirme Sempozyumu-2021 (GEBİTAG 2021) düzenliyor. 22-23 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek sempozyumda 9. sınıf öğrencileri oluşturdukları takımlar ile seçtikleri alanlara ilişkin yaptıkları araştırmalar ve çalışmalarla ilgili sunum yapacaklar.

 

Ülkeye yapılacak katkıları kendilerine görev edinen İTÜ MTAL öğrencileri, "Gençler Bilim, Teknoloji, Araştırma ve Geliştirme Bilgi Şöleni" düzenledi. Bu kapsamda henüz orta öğretim çağında olan öğrenciler, sempozyumlar, seminerler, yarışmalar, projeler yapıyor. Okulun bünyesinde bulunan bilişim, denizcilik ve elektrik-elektronik alanlarında belirledikleri konularda takımlar kuran öğrenciler, bu alanlarda projeler hazırladı.

 

İTÜ MTAL öğretmenlerinin, araştırmacıların, sektör çalışanlarının ve üniversite öğrencilerinin de yer aldığı takımlarda öğrenciler, uygulamalar yaparak, oyunlaştırarak, birlikte çalışarak, araştırma yaparak, değerlendirme sonuçlarına ulaşıp, elde ettikleri verileri bilimsel makale düzeninde hazırladılar.

 

9. sınıf öğrencileri olmalarına rağmen yaptıkları çalışmaları bilgi şöleninde sunacaklar. 22-23 Haziran tarihlerinde yapılacak sempozyum İTÜ MTAL Youtube kanalından da canlı olarak izlenebilecek. 

 

İTÜ MTAL öğrencilerinin düzenlediği sempozyumda Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şule Itır Satoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu gibi isimler açılış konuşması yapacak.

 

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: İTÜ, MTAL, öğrencileri, GEBİTAG, 2021'de, projelerini, sunacak, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı