İTÜ Denizcilik Konferansı’nda Türkiye’yi temsil etti
Haber
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 15:14
 
İTÜ Denizcilik Konferansı’nda Türkiye’yi temsil etti
Bu sabah saat 10.00’da online olarak Romanya Constanta Maritime University tarafından düzenlenen ve çeşitli üniversitelerin yer aldığı Uluslararası Denizcilik Konferansı'nda Türkiye’yi , İTÜ Denizcilik Fakültesi temsil etti.
Eğitim Haberi
İTÜ Denizcilik Konferansı’nda Türkiye’yi temsil etti

Bu sabah saat 10.00’da online olarak Romanya Constanta Maritime University tarafından düzenlenen ve çeşitli üniversitelerin yer aldığı Uluslararası Denizcilik Konferansı'nda Türkiye’yi , İTÜ Denizcilik Fakültesi temsil etti.  The Future of MET in Digital Era ana başlığı altında “The Effects Of A Pandemic On Maritime Education And  Training In Turkey”konusuyla ülkemizi  temsilen İTÜ Denizcilik Araştırmaları Kulübü (İTÜ DENARK) yer aldı.

 

İTÜ DENARK’ın hazırlamış olduğu sunumu, kulübün  Başkan Yardımcısı Mert Güvercinoğlu sundu. Türkiye’nin temsil edildiği bu konferansta ,COVID-19'un Türkiye'de Denizcilik Eğitim ve Öğretimine etkilerinden bahsedildi. Bu sürecin öğrenciler için avantaj ve dezavantajları üzerinde duruldu. İTÜ Denizcilik Fakültesi’nin süreci çok iyi yöneterek hızlı bir şekilde, öğrencileri mağdur etmeden online eğitime adapte olduğuna değinildi. Simülatör ve uygulamalı eğitimlerin bıraktığı açığı sektörde tanınan ve yürüyen kütüphanelerden oluşan öğretim görevlisi kadrosuyla kapatabildiklerinden bahseden Mert Güvercinoğlu konferans sonunda gelen soruları cevapladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İTÜ, Denizcilik, Konferansı’nda, Türkiye’yi, temsil, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı