İskenderun Limanı Lübnan için kapılarını açtı
Haber
10 Ağustos 2020 - Pazartesi 15:50
 
İskenderun Limanı Lübnan için kapılarını açtı
Lübnanlı yetkililerle görüşen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yaraların sarılması için İskenderun Limanı’nın Lübnan'a tahsis edildiğini duyurdu.
Liman Haberi
İskenderun Limanı Lübnan için kapılarını açtı

Lübnanlı yetkililerle görüşen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yaraların sarılması için İskenderun Limanı’nın Lübnan'a tahsis edildiğini duyurdu. Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta 4 Ağustos'ta meydana gelen şiddetli patlamada en az 154 kişi hayatını kaybetmişti. Patlamanın ardından liderlerin bölgeye ziyaretleri devam ediyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da feci olay sonrası Beyrut'a gitti.

 

Oktay ve Çavuşoğlu, Refik Hariri Havalimanı'nda Lübnan Dışişleri Bakanı Charbel Wehbe, Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Hakan Çakıl ile AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ve büyükelçilik mensupları karşıladı. İlk olarak Lübnan Cumhurbaşkanı Michel Aoun'la görüşen Oktay, ziyaret sonrası açıklamalarda bulundu. Oktay, "Lübnan Cumhurbaşkanı Avn'a daha fazla gıda yardımına, tıbbi yardıma hazır olduğumuzu, buna devam edeceğimizi ilettik. Türkiye'nin tüm hastaneleri ve tüm hava ambulansları Lübnan'ın hizmetindedir." dedi.

 

"Beyrut Limanı tekrar ayağa kaldırılıncaya kadar İskenderun Limanımızın Lübnan'ın hizmetinde olacağını ifade ettik." diyen Oktay, ciddi şekilde zarar gören Beyrut Limanı ve çevresindeki binaların inşası konusunda Türkiye olarak sonuna kadar hazır olduklarını dile getirdi.

 

 

 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Cengiz Tepebaş
Etiketler: İskenderun, Limanı, Lübnan, için, kapılarını, açtı,
Yorumlar
Haber Yazılımı