Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 18:47
 
İskenderun Denizcilik filosuna yeni bir gemi dahil etti
Denizcilik sektörünün önemli kuruluşlarından İskenderun Denizcilik ve Gemi İşletmeciliği, Hong Kong'daki Navios Ship Management firmasından M/V Toros M isimli gemiyi satın alarak filosuna dahil etti.
Sektörden Haberi
İskenderun Denizcilik filosuna yeni bir gemi dahil etti

Denizcilik sektörünün önemli kuruluşlarından İskenderun Denizcilik ve Gemi İşletmeciliği, yeni bir gemi satın alarak filosunu genişletti. Armatör İbrahim Mazman tarafından satın alınan M/V Toros M isimli yeni gemi Hong Kong'da Navios Ship Management firmasından teslim alındı.

 

İskenderun Gemi İşletmeciliği yeni satın aldığı bu gemiyle birlikte bünyesinde bulunan 4 adet 50-56 bin dwt Supramax, 5 adet de 28-33 bin dwt Handysize olmak üzere filosundaki gemi sayısını 9'a çıkarırken, yaklaşık 370 bin dwt yük taşıma kapasitesine ulaştı.

 

İskenderun Gemi İşletmeciliği tarafından yapılan açıklamada, daha da büyüyerek bu yıl içerisinde taşıma kapasitesini 500 bin dwt nun üzerine çıkartmak için çalışmalarına devam ettiği bildirildi.

 

Açıklamada, “İskenderun Denizcilik olarak Türk Denizcilik Sektörüne yapmış olduğu büyük hizmetlerle tanınan armatörlerimizin bu kararlı atılımlarından ötürü gurur duyuyoruz” denildi.

 

Japon yapımı M/V Toros M, 50.296 dwt yük taşıma kapasitesine sahip, dört kreynli Bulk Carrier tipi bir gemidir.

 

M/V Toros M 189,8 metre boyunda, genişliği 32,26 metredir.

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: İskenderun, Denizcilik, filosuna, yeni, bir, gemi, dahil, etti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı