İMEAK DTO Mart Ayı Meclis Toplantısı düzenlendiHaber
04 Mart 2021 - Perşembe 18:02
 
İMEAK DTO Mart Ayı Meclis Toplantısı düzenlendi
İMEAK DTO Mart Ayı Meclis Toplantısı, meclis üyelerinin katılımıyla online olarak düzenlendi. Toplantıda Kocaeli hizmet binasının satın alınmasına ilişkin öneri meclis üyelerinin onayıyla kararlaştırıldı.
Sektörden Haberi
İMEAK DTO Mart Ayı Meclis Toplantısı düzenlendi

İMEAK DTO Mart Ayı Meclis Toplantısı, meclis üyelerinin katılımıyla online olarak düzenlendi. Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır'ın başkanlığında yapılan toplantı, daha önce elektronik ortamda üyelere gönderilen zabıtların onaylanması ile başladı.

 

Toplantıda Kocaeli Şubesi’nin hizmet binası ve yanındaki arsanın satın alınmasıyla alakalı gündem madde gündeme alındı. Kocaeli Şube Yönetimi’nin İMEAK DTO’ya gönderdiği talebi Meclis Katibi Barış Türkmen okudu. Kocaeli Şubesinin halihazırda kullandığı binanın hizmet gerekliliklerini karşılayacak fiziki ve teknik kapasiteye sahip olan bina olduğunu belirten Türkmen, bina ile birlikte bitişiğinde otopark olarak kullanılan arsanın satın alınmasına ilişkin görüşmelerin yapıldığını kaydetti.

 

Kocaeli hizmet binası satın alınacak

 

Kocaeli’nin Körfez ilçesi Yarımca mahallesindeki 576 metrekarelik alana inşa edilen bina ile yanındaki arsa dahil olmak üzere iki adet gayri menkulu toplam 6 milyon 150 bin TL’ye satın alınması konusunda yönetim kurulunun yetkilendirmesi istendi.

 

 

Kıran: Kocaeli önemli bir bölge

 

Konuya ilişkin değerlendirme yapan İMEAK DTO Başkanı Tamer Kıran, Kocaeli Şubesinin kiracı sıfatıyla kullandığı binanın sahibinin başka illerdeki işlerinin yoğunluğu sebebiyle o taraflara gitme kararı aldığı ve bu nedenle 7 milyon 250 bin TL bedelle internet üzerinden satışa çıkardığını belirtti. Yaptıkları görüşmeler neticesinde 6 milyon 150 TL’ye bahsedilen iki gayrimenkul için anlaştıklarını belirten Kıran,  “Kocaeli şubemiz büyük bir şubemiz. Önemli bir bölge. Geldiğimizden beri Bodrum ile başladık. Peşinden Aliağa binamızı satın aldık. Bu sırada İzmir binamızın inşaatı devam ediyor. Şimdi de burayı alma konusunda hareketlendik” dedi.

 

Doğusel: Hepimize hayırlı olsun

 

Kıran’ın konuşmasının ardından hizmet binasının alımı oylamaya sunuldu. Meclis üyelerinin satın alınma işlemini onaylamasının ardından Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, teşekkür konuşması yaptı. Meclise, hem Kocaeli hem de tüm denizciler olarak teşekkür ettiğini belirten Doğusel, “Yola çıktığımız andan itibaren Genel Merkezimiz ile uyumlu bir şekilde onların bize vermiş olduğu tüm katkılarla elbirliği ile elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktayız” dedi.

 

 

Binanın bulunduğu bölgenin denizciliğin tüm birimlerinin toplandığı bir bölge olduğuna işaret eden Doğusel, şöyle devam etti; “Biz göreve geldiğimiz andan itibaren Tamer Başkanımızın bizlere Bodrum Şubemizin açılışında yapmış olduğu desteklerle beraber bugün görmüş olduğunuz yapıyı hep birlikte kurduk. Bunu kurarken şuna hizmet etti. Biz Kocaeli’de hepimizi 120 tane meclis üyemizi yansıtan bir buluşma noktası olalım istedik. Başta Tamer başkan olmak üzere hepinize çok teşekkür ediyorum. Hepimize hayırlı olsun.

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: İMEAK, DTO, Mart, Ayı, Meclis, Toplantısı, düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı