Hüseyin Toros: Ülkemiz dünya denizciliğinin merkezi olacak
Haber
16 Temmuz 2020 - Perşembe 11:56
 
Hüseyin Toros: Ülkemiz dünya denizciliğinin merkezi olacak
İTÜ MTAL’nin (İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan bir devlet lisesi olduğunu söyleyen Okul Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Toros, ülkemiz dünya denizciliğinin merkezi olacak dedi.
Eğitim Haberi
Hüseyin Toros: Ülkemiz dünya denizciliğinin merkezi olacak

Hüseyin Toros, denizcilik, bilişim, elektrik-elektronik teknolojisi alanlarında eğitim verdiklerini kaydederek, “İTÜ'ler sahip olduğu 247 yıllık bilim, teknoloji mühendislik, mimarlık, girişimcilik vs. tecrübelerini gönüllü olarak İTÜ MTAL'ye aktarmaktadırlar. Küresel ölçekte 2030'ların nitelikli insan kaynağını oluşturacak olan çocuklarımız bu ülkenin özünden, bu ülkenin değerleri ile geleceğe yön vereceklerdir. Her zaman merkeze insanlığı alarak 2030'larda 8.5 milyar insanı ilgilendiren konulara imza atacaklar. Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarının merkezinde olan ülkemiz dünya denizciliğinin merkezi olacaktır” şeklinde konuştu.

 

Çocuklarımızın hedefleri var, yeteneklerine güveniyorlar diyen Toros, “Araştırma, geliştirme ve uygulama yapmayı seviyorlar, Sorunları şikayete değil, projeye dönüştürebiliyorlar. Evrensel düşünüp, her alanda önde olacaklar, Ahilik kültürü ile disiplinli takım çalışması yapacaklar, Lisede üniversite eğitimi, üniversitede uzmanlık yapacaklar, Yüksek teknoloji ürünlerini sadece kullanan değil üreten tarafında olacaklar” dedi.

 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Cengiz Tepebaş
Etiketler: Hüseyin, Toros:, Ülkemiz, dünya, denizciliğinin, merkezi, olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı