Haber Detayı
07 Ağustos 2019 - Çarşamba 14:10
 
Hopa Port'ta yoğun hareketlilik
Karadeniz Bölgesi'nin en önemli limanlarından biri olan Hopa Port'a aynı gün içinde 5 gemi birden demir attı.
Liman Haberi
Hopa Port'ta yoğun hareketlilik

Bölgenin ve ülkenin en önemli limanlarından biri olan Hopa Port'ta Ağustos ayı oldukça hareketli geçiyor. Limanda bir yandan yanaşan gemiler yüklerini boşaltırken, diğer taraftan başka gemiler limandan ayrılıyor. Tek gün içinde 5 geminin giriş yaptığı Hopa Port'a Çimento terminaline Arel 3 gemisi Uçucu Kül, Tahıl Terminaline Rıver Grace ve Makc Buğday, Akçansa Çimento Terminaline Kaptan Cevdet Çimento ve Ana Operasyon Terminaline Golden Lion Kömür ile giriş yaptı. Gemilerin boşaltma işlemleri ise devam ediyor.

 

'Güvenlik en üst düzeyde'

 

Hopa Port Genel Müdürü Meriç Burçin Özer, Limanın stratejik konumu, 7/24 her türlü olumsuz şartlara rağmen güvenli tahliye işlemlerinin rahatlıkla yapılabilir olması, kapalı ve açık depolama alanlarının genişliği ile tercih edilir konumda olduğunu ifade ederek “Hopa Port'a ciddi paralar harcayarak güvenliği en üst düzeye çıkarttık. Tüm terminallerde yangın söndürme sistemlerini komple yeniledik ve artık anında müdahale edilebilir noktaya geldik” dedi.

 

'Projelerimiz ekonomiye ciddi katkılar sağlayacak'

 

Hopa Port olarak değişik projeler üzerinde çalıştıklarını dile getiren Özer, “Şartlar uygun hale geldiğinde bu projelerden bir kaçını hayata geçirdiğimizde ülkemiz, bölgemiz, Artvinimiz ve Hopamız ekonomisine ciddi katkılar sağlayacağımıza inanıyoruz. İstihdam ve nakliye sektörü olarak ciddi bir canlanmanın da işareti olacak. Biz tüm depertmanlarda çalışan personelimizle ve sahada çalışan mesai arkadaşlarımızla tüm enerjimizi vererek çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

 

7DENİZ

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Hopa, Port'ta, yoğun, hareketlilik, , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı