Haber Detayı
07 Ağustos 2019 - Çarşamba 14:38
 
GİSBİR, 2019 yılının 18. toplantısını gerçekleştirdi
2019'un 18. toplantısını gerçekleştiren GİSBİR'in önemli çalışmalar yaptığını kaydeden GİSBİR Başkanı Murat Kıran, toplantıda Gemi Boyama Yönetmeliği ile ilgili idarecilerle görüşmeyi planladıklarını kaydetti.
Gemi İnşa Haberi
GİSBİR, 2019 yılının 18. toplantısını gerçekleştirdi

Toplantıda; komisyonlarda alınan kararların yanı sıra Gemi Boya Yönetmeliği de masaya yatırıldı. Ülkemizin ve Gemi İnşa Sektörünün, kurban bayramını kutlayan GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran, özellikle Çalışma Komisyonlarının çok önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Murat Kıran: “18. toplantımızı icra ettik. Arkadaşlarımızın neredeyse tümü katıldı, hepsine teşekkür ediyorum. Yaz aylarında olmamıza rağmen katılımımız yüksek. Bu da bizi hem mutlu ediyor hem de dinamik tutuyor. Bugün çok yoğun bir gündemimiz yoktu. Daha çok Gemi Boyama Yönetmeliği ile ilgili olarak arkadaşlarla görüştük; çünkü bu yönetmelik bizleri ilgilendiriyor. Bizle alakalı olarak yaptırımsal bir zorluk yok; ama bununla ilgili birkaç itirazımız olacak. Bu konuyla ilgili olarak idarecilerimizle görüşmeyi planlıyoruz.

 

Komisyonda olan çalışmaları dinledik. İnsan Kaynakları Komisyonu büyük bir şevkle çalışıyor. Hepsine teşekkür ediyorum. Bugün yeni fikirlerle geldiler. Senede bir kez fuar düzenlemeyi planlıyoruz. Bu fuarda sektörü; kamuoyuna tanıtmış olacağız. Kamuoyunda oluşan yanlış algıyı düzeltmeliyiz. Tersaneler; ekonomiye can veren yerdir. Sürekli kaza haberleriyle gündeme geliyoruz. En çok Döviz getiren sektörüz. Biz bunu yaparken yoruluyoruz; çünkü 7 gün 24 saat çalışan dinamik bir sektörüz. Bu fuarla insanlara gerçeği göstermiş olacağız. Biz kendimizi anlatarak bunu göstereceğiz.

 

Sosyal İlişkiler Komisyonu'nda yeni bir karar aldık. Özellikle ilçemizde sosyal ilişkilerde daha da etkin olmak istiyoruz. Görüştüğümüz kurumlarla ‘Daha neler yapabiliriz?’i tartışacağız. Arkadaşlarımızla çalışacağız, onlardan güzel haberler alacağımızı umut ediyorum. Tüm Gemi İnşa Sanayimizin ve Ülkemizin, Kurban Bayramını tebrik ediyorum, bayramın; hayırlara vesile olmasını ve kazasız belasız bir şekilde geçmesini diliyorum” dedi.

 

7DENİZ    

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: GİSBİR,, 2019, yılının, 18., toplantısını, gerçekleştirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı