Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 16:03
 
Fitch: Türkiye ekonomisi etkileyici bir direnç gösterdi
Londra’da düzenlenen Fitch Ratings’in Küresel Konferansı’nda konuşan Fitch Ratings’in Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Ülke Notları Grubu Direktörü Ed Parker, “Türkiye geçen yazki finansal krizden toparlanarak ve dengelenerek son derece etkileyici bir şekilde direnç ve esneklik gösterdi” dedi.
Ekonomi Haberi
Fitch: Türkiye ekonomisi etkileyici bir direnç gösterdi

Londra’da düzenlenen Fitch Ratings’in Küresel Konferansı’nda konuşan Fitch Ratings’in Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Ülke Notları Grubu Direktörü Ed Parker, Türkiye'de genel ekonomik görünümün iyileştiğine işaret ederek, “Türkiye’de bazı temeller halen son derece güçlü; kamu bilançosu, düşük kamu borcu gibi. Özel bankalar görece iyi durumda. Özel sektör esnek ve dinamik . Ayrıca Türkiye geçen yazki finansal krizden toparlanarak ve dengelenerek son derece etkileyici bir şekilde direnç ve esneklik gösterdi” dedi.

 

'Enflasyon düşüyor, büyüme iyileşiyor’

 

Türkiye’nin cari açık ve enflasyon verilerini de değerlendiren Parker, “60 milyar dolarlık cari açık ortadan kaldırıldı ve şu anda cari fazla veriliyor. Ayrıca bunu finanse etmeleri için gereken sermaye akışını çekmekte hiç zorluk yaşamadılar. Geçen sene bu zamanlarda bu konuda şüpheler vardı. Enflasyon şu anda düşüyor ve büyüme iyileşiyor” ifadelerini kullandı.

 

7DENİZ

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Fitch:, Türkiye, ekonomisi, etkileyici, bir, direnç, gösterdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı