Fethiye kruvaziyer Limanı için düğmeye basıldı


Haber
15 Eylül 2021 - Çarşamba 17:55
 
Fethiye kruvaziyer Limanı için düğmeye basıldı
Türkiye’nin en önemli turizm bölgelerinden Fethiye’de kruvaziyer limanı projesi için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı etüt çalışmalarına başlıyor.
Liman Haberi
Fethiye kruvaziyer Limanı için düğmeye basıldı

Her yıl yüzbinlerce turistin ziyaret ettiği Fethiye’de, kruvaziyer gemileri açığa yanaşarak turistleri filikalarla taşıyor. Büyük gemilerin gelebilmesi için inşa edilecek iskeleye 350 metre uzunluğunda kruvaziyer gemileri yanaşabilecek.

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Fethiye’de kruvaziyer limanı için öngörülen iki lokasyonda etüt ve proje çalışmalarına başlıyor.

 

Dünya’nın en değerli yatlarının da tercih edebileceği bir konseptle hazırlanacak yeni iskele, kıyıdan en az 500 metre açıkta konumlandırılacak.

 

İki farklı alternatif lokasyon değerlendirilecek

 

Sabah Gazetesi’nden Zeynel Yaman’ın haberine göre; iki farklı alternatif lokasyonun değerlendirileceği proje kapsamında, çevre, doğa, nüfus ve diğer etkileri incelenerek, liman ulaşım yolları da planlanacak. Yaklaşık bir yıl sürecek çalışmalar sonucunda hazırlanacak ÇED Raporu ve planlar, bakanlığın onayına sunulacak.

 

Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Kabak Koyu, yamaç paraşütü, kanyon ve rafting alanlarıyla turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Fethiye’nin, kurvaziyer ve mega yat turistlerini de bölgeye çekerek, ekonomik kazanç sağlaması hedefleniyor.

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Fethiye, kruvaziyer, Limanı, için, düğmeye, basıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı