Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 10:32
 
Dünyanın en büyük süpertyatı inşaa ediliyor
VARD Tersanesi, 182,9 metre boyunda dünyanın en büyük süperyatı REV’i inşaa ediyor.
Gemi İnşa Haberi
Dünyanın en büyük süpertyatı inşaa ediliyor

VARD Tersanesi, 182,9 metre boyunda dünyanın en büyük süperyatı REV’i inşaa ediyor. Dünyaca ünlü süperyat tasarım stüdyosu Espen Oino imzalı olan REV, çevreci fikirlerle tasarlandı.

 

 

Sahibinin dünya çapında keşifler ve araştırmalar yapma hayali üzerine geliştirilen REV, denizcilik uzmanları ve araştırmacıların çalışmalarına ev sahipliği yapacak. Okyanuslarda iklim değişikliği araştırmalarını temeline alacak.

 

İnce gövde yapısı ve verimli dalga kıran ampul burnu sayesinde, yakıt tüketimini orta süratlerde oldukça azaltıyor. Ek olarak enerji geri dönüşümü yapabilen dümen sistemi ve batarya paketiyle birlikte, egzoz gazı temizleme sistemleri de süperyatta mevcut.

 

 

Süperyat REV, 22 metre genişlik ve 5,25 metre su kesimi rakamları sunuyor. Su üzerinde ise 42 metrelik yüksekliğe sahip. Muazzam boyuyla birlikte, kapalı hacmi 17.440 GT olarak hesaplandı.

 

4 adet Wartsila 8L26 2.7 MW makineleriyle REV, 17,8 knot sürate çıkabilecek. Seyir sürati olarak belirlenen 11 knot ile süperyatın menzili, 21 bin 120 deniz mili. Bu menzil dünyanın çevresinin yüzde 98’ine denk geliyor.

 

 

Araştırma modunda 60 bilim adamı ve 30 mürettebat ile seyir yapabilecek olan REV, lüks keşif seyirlerinde 36 misafire kadar konaklama imkanı sunabilecek.

 

7DENİZ

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Dünyanın, en, büyük, süpertyatı, inşaa, ediliyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı