Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 11:26
 
Doğuş Grubu’nun hedefi dev Alimos Limanı
Doğuş Grubu, Yunanistan’ın en büyük limanı Alimos Limanı ihalesine girerek teklif verdi.
Liman Haberi
Doğuş Grubu’nun hedefi dev Alimos Limanı

Doğuş Grubu, Yunanistan’ın en büyük limanı Alimos Limanı ihalesine girerek teklif verdi. Doğuş Grubu, Alimos Limanı ihalesine Yunanistan’da birçok projede ortaklık yaptığı Lamda ile oluşturduğu Lamda Doğuş Marina Investment SA adlı konsorsiyumla giriyor.

 

Geçmiş yıllarda Atina yönetimi tarafından vitrine çıkarılan, satışına ise son anda vize çıkmayan Alimos’a 3 teklif geldi. Yunanistan Özelleştirme İdaresi’nin (TAIPED) resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre 3 sunulan 3 teklif arasında Doğuş Grubu’da bulunuyor.

 

 

Doğuş Grubu, ihaleye Yunanistan’da bir çok projede ortaklık yaptığı Lamda ile oluşturduğu Lamda Dogus Marina Investment SA adlı konsorsiyumla girecek. İhaleye teklif verecek 3 konsorsiyum ve şirket arasında ise Yunan Aktor Concessios SA şirketi ve Aviareps-Cosmos ortaklığı var. İhaleyi kazanan şirket, Alimos’u 40 yıllığına işletecek.

 

Koç Grubu’da talip olmuştu

 

Yunanistan’ın önemli gazetelerinden Kathimerini, Alimos’un ilk ihaleye çıkarılmaya çalışıldığı dönemde Koç Holding’e ait Setur’un da limanla ilgilendiğini yazmıştı.

 

7DENİZ

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Doğuş, Grubu’nun, hedefi, dev, Alimos, Limanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı