Haber Detayı
15 Ağustos 2019 - Perşembe 13:36
 
DİTAŞ filosunu büyütüyor
Koç Holding'in armatörlük şirketi DİTAŞ, D’Amico Tankers Şirketi’nin mülkiyetinde bulunan, 2014 yapımı M/T Hign Sun isimli kimyasal ürün tankerini 26 milyon dolara satın aldı.
Sektörden Haberi
DİTAŞ filosunu büyütüyor

Koç Holding’in 1974’ten bu yana faaliyet gösteren armatörlük şirketi DİTAŞ, bir yandan Koç Grubu şirketlerinden RMK Marin Tersanesi’ne verdiği siparişleri teslim almaya başlarken diğer yandan yurtdışındaki ikinci el genç gemileri satın alarak filosunu büyütüyor.

 

Denizcilik Dergisi'nin haberine göre, RMK Marin tarafından inşa edilen 15 bin DWT’lik T. Adalyn isimli tankeri Ekim 2018 filoya katan şirket, iki adet yeni tanker inşa projesi kapsamında ikinci gemi olan 16 bin DWT’lik T. Elinor isimli gemiyi Nisan ayında filoya katmıştı.

 

Şirket son olarak geçtiğimiz haftalarda İrlanda merkezli D’Amico Tankers Şirketi’nin mülkiyetinde bulunan, 2014 yapımı M/T Hign Sun isimli kimyasal ürün tankerini 26 milyon dolara satın aldı.

 

183 metre boyunda, 32 metre genişliğinde ve 49 bin 990 DWT taşıma kapasitesine sahip gemiye T. Fatma ismi verilerek Türk bayrağı çekildi.

 

DİTAŞ Filo Müdürü Çoşkun Ağca, birçok armatörün yeni regülasyonlara hazır olmak için eski gemileri elden çıkardığını ve çevreci gemilerle filoyu yenilediğini, DİTAŞ’ın da bu şirketlerden biri olduğunu söyledi.

 

7DENİZ

 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: DİTAŞ, filosunu, büyütüyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı