Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 12:33
 
Dinçel: 2019'da en çok hangi terimler konuşulacak?
IMEAK DTO, ocak olağan meclis toplantısında Kaptan Semih Dinçel, 2019'dan en çok hangi terimlerin konuşulacağını yaptığı sunumla paylaştı.
Güncel Haberi
Dinçel: 2019'da en çok hangi terimler konuşulacak?

IMEAK DTO, ocak olağan meclis toplantısında Kaptan Semih Dinçel, navlun piyasalarını anlattığı sunumunu gerçekleştirdi. Dinçel, "Navlun piyasaları derken; oynaklık, teknoloji hisseleri, hampetrol fiyatları gibi terimleri de etüt etmek gerekir, zira bu terimler 2019'da sıklıkla konuşulacak.

HÜKÜMETİN KREDİ KARTINI ÜSTLENMESİNİ ÇOK DOĞRU BULUYORUM

Hükümetin, 2017'deki gibi kredi kartını üstlenmesini çok doğru buluyorum. Yapılan araştırmalar şunu gösteryor; kredi kartını harcarken insanlar haz duyuyor, nakit harcamalarda ise acı çekiyor. Bu ekonomik uygulama ile perakende, beyazeşya ve mobilya sektörleri canlanacak."

DİNÇEL'İN SUNUMUNDA ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Dinçel’in sunumundan şu başlıklar öne çıktı: “Ham petrol fiyatları Ekim’den bu yana yüzde 25 düşerken son 15 günde yüzde 10’unu geri aldı. Tanker piyasasında 1-3 ve 5 yıllım uzun zamana esaslı kiralamalar spot kazançlara doğru hareketleniyor. Nehir gemileri piyasasında düşüş var. Kerç Boğazı'na girecek gemilere 30 yaş sınırı geliyor. ABD petrol üretimini artırıyor.”

AHMET DOĞAN

 

 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Dinçel:, 2019'da, en, çok, hangi, terimler, konuşulacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı