DEÜ Denizcilik Fakültesi'nde eğitim webinarı düzenlendi


Haber
24 Mayıs 2021 - Pazartesi 11:14
 
DEÜ Denizcilik Fakültesi'nde eğitim webinarı düzenlendi
Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nde “Uzaktan Erişim Yöntemiyle Simülatör Destekli Eğitim Uygulamaları”Webinarı Gerçekleştirildi.
Eğitim Haberi
DEÜ Denizcilik Fakültesi'nde eğitim webinarı düzenlendi

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nin çevrim içi etkinlikleri kapsamında “Uzaktan Erişim Yöntemiyle Simülatör Destekli Eğitim Uygulamaları” başlıklı seminer18 Mayıs 2021 tarihinde salı günü saat 12:30-14:00 arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selçuk NAS tarafından gerçekleştirildi. Yaşamakta olduğumuz COVID-19 Pandemisi dolayısıyla “Webinar” olarak gerçekleştirilen seminerde Simülatör Destekli Eğitim uygulamalarının uzaktan erişim yöntemiyle uygulanması, sistemin işleyiş şekli, katkıları ve zorlukları değerlendirildi. Gerçekleştirilen seminere ilgili Fakültelerdeki öğretim üyeleri ile ilgili kamu otoriteleri ve denizcilik sektöründen çok sayıda temsilci katılım gösterdi.

 

 

Prof. Dr. Selçuk NAS tarafından gerçekleştirilen webinarda öncelikle Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi tarafından Uluslararası Denizcilik Örgütü’ne sunulmak üzere hazırlanan Köprüüstü Kaynak Yönetimi (Bridge Resource Management) Model Kurs hakkında bilgi verildi. Daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri kapsamında güncellemesi yapılan Çok Amaçlı Simülatör Laboratuvarı’nın uzaktan erişime açılması, sistemin çalışma prensipleri, öğrenciler tarafından yapılan uygulama örnekleri, uzaktan erişimle yapılan uygulamaların kazanımları ve simülatör eğitiminde yaşanan zorlukların geliştirilmiş olan SIM-ONLINE uzaktan erişim yöntemi ve sistemiyle nasıl üstesinden gelindiği hakkında bilgi verildikten sonra sistemin genel değerlendirilmesi yapıldı. Prof NAS, geliştirilmiş olan uzaktan erişim yöntemiyle simülatör destekli eğitim uygulamasın bu alanda Türkiye’de öncü bir iyi uygulama olduğunu, pandemi dolayısıyla öğrencilerin yaşamakta olduğu bu zor dönemde öğrencilerin derslere ilgi ve katılımının çok yüksek düzeyde gerçekleştirğini, öğrencilerin bu yöntem sayesinde istedikleri zaman simülatörlere erişim sağlayarak kendilerini sürekli geliştirebildiklerini ifade etti.

 

 

Webinarda daha sonra Arş. Gör. Burak KUNDAKÇI tarafından sistemin çalışmasıyla ilgili genel bilgi, eğitimci bilgisayarı tarafından sistemin kontrolü, öğrencilerin erişimiyle ilgili örnek uygulamalar gösterildikten sonra soru cevap kısmına geçildi.

 

 

Webinar, ülkemizde birçok farklı eğitim kurumundan ve denizcilik sektöründen katılımcıların soruları ve yorumlarının ardından Prof. Dr. Selçuk NAS tarafından uzaktan erişimin yüz-yüze eğitim ile kıyaslandığında birçok konuda daha etkin ve efektif olduğunun belirtildiğikapanış konuşmaları ile sona erdi.

 

 

Uzaktan Erişim Yöntemiyle Simülatör Destekli Eğitim Uygulamaları başlıklı webinarınDokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Youtube kanalını takip ederek tekrar izlenebileceği bildirilmiştir. 

 

 

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: DEÜ, Denizcilik, Fakültesi'nde, eğitim, webinarı, düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı