Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 13:29
 
Detyens, ABD tankerinin bakımı için 24 milyon dolar alacak
Onarım tersanesi Detyens Tersaneleri, ABD Donanması ikmal tankeri USNS Patuxent'in (T-AO 201) düzenli bakım ve revizyonu için 24 milyon doların üzerinde bir sözleşme imzaladı.
Dünyadan Haberi
Detyens, ABD tankerinin bakımı için 24 milyon dolar alacak

Charleston, S.C. onarım tersanesi ‘’Detyens Tersaneleri’’, ABD Donanması ikmal tankeri USNS Patuxent'in (T-AO 201) düzenli bakım ve revizyonu için 120 takvim günü tersane mevcudiyeti için 24.235.291 dolarlık sabit fiyatlı bir sözleşme imzaladı. Çalışmanın Ekim 2020'ye kadar tamamlanması bekleniyor.

 

Sözleşme, uygulandığı takdirde toplam sözleşme değerini 27.416.444 dolara çıkaracak seçenekleri içeriyor. Sözleşme, Birleşik Devletler Donanması Askeri Deniz Asansörü Komutanlığı’nın faaliyetidir.

 

Çalışma, ana ve acil durum elektrik dağılım panosu temizliği, cankurtaran ve kurtarma botu bakım ve testini, 6.000 saatlik iskele ve sancak ana motor egzoz valflerinin revizyonunu, Liman ve sancak ana motor yakıt enjeksiyon pompaları bakımını, yıllık yangın söndürme muayenesi ve sertifikası, şaft frenlerinin muayenesi ve revizyonunu, geminin dizel jeneratörü revizyonunu, hazırlık ve tuzlu su balast tanklarının hazırlanmasını, iskele ve sancak boyayalarını, iticilerin kiiri yağ tanklarının temizlenip boyanmasını, çeşitli çelik onarımlarını, duş paneli ve döşeme yenilemelerini, sualtı tekne temizleme ve kaplamasını, kuyruk milinin çıkarılması ve incelenmesini, halı, karo ve mozaik değiştirilmesini, iki yılda bir yapılacak kalibrasyonu, dizel yakıt deniz borularının muayenesi ve boyanmasını, davit modifikasyonları ve yeni filikaların kurulumunu, çeşitli çelik güverte yenilemelerini içerecek.

 

677 metrelik Henry J. Kaiser sınıfı ikmal tankeri USNS Patuxent, 1995 yılında hizmete girdi ve ABD Deniz Kuvvetleri gemilerine denizde yakıt sağlamak için Askeri Deniz Ulaştırma Komutanlığı tarafından işletiliyor.

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Detyens,, ABD, tankerinin, bakımı, için, 24, milyon, dolar, alacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı