Haber Detayı
26 Eylül 2019 - Perşembe 12:58
 
Denizcilikte kariyer ve girişimcilik konferansı düzenlendi
AB kökenli Erasmus projesi olan SEAMAP kapsamında “Denizcilikte Kariyer Fırsatları ve Denizcilik Sektöründe Girişimcilik” başlıklı konferans düzenlendi.
Eğitim Haberi
Denizcilikte kariyer ve girişimcilik konferansı düzenlendi

Türkiye Ulusal Ajansı desteği, Avrupa Komisyonu tarafından sağlanan hibe ile Lucent Denizcilik ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.’nin koordinatörlüğünde yürütülen “Searching the Extensive Application at Maritime Protocol kısa adıyla SEAMAP” başlıklı Erasmus+ KA2 Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar (Yenilik Geliştirme) projesi kapsamında “Denizcilikte Kariyer Fırsatları ve Denizcilik Sektöründe Girişimcilik” içerikli konferans, Tuzla’da denizcilik ve gemi inşa eğitimi veren Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin konferans salonunda gerçekleştirildi.

 

Türkiye’den Tuzla Kaymakamlığı, Türk Loydu, İspanya’dan Sea Teach, Polonya’dan Danmar Computers, Romanya’dan Constanta Denizcilik Üniversitesi’nin yer aldığı, LAM Lyonel A. Makzume Şirketler Grubu bünyesinde Kabataş - İstanbul’da Gemiadamı İşe Alım ve Yerleştirme kuruluşu olarak hizmet veren Lucent Denizcilik ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. koordinatörlüğünde yürütülen SEAMAP Projesi kapsamında “Denizcilikte Kariyer Fırsatları ve Denizcilik Sektöründe Girişimcilik” içerikli konferans, Tuzla Kaymakamlığı’nın organizasyonu ile gerçekleştirildi.

 

Bu etkinlikte, proje uzmanları tarafından projenin fikri çıktıları olarak geliştirilen "Denizcilik Kariyer Platformu ve Denizcilik Sektörü için Girişimcilik Eğitimi Materyali"nin  tanıtım ve yaygınlaştırma faaliyeti gerçekleştirildi.

 

Konferansın sunumunu ve moderatörlüğünü Tuzla Kaymakamlığı’ndan Proje Uzmanı Yalçın Kuzören yaptı. Konferans, yerli ve yabancı katılımcılardan yoğun bir ilgi gördü. Konferans, Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Türker Poyraz’ın hoş geldiniz konuşması ile başladı. Ardından Türk Loydu Yönetim Kurulu Başkan Cem Melikoğlu, konuşmasında Türk Loydu’nun ortak olarak yer aldığı SEAMAP projesine katılan tüm ortaklara ve paydaşlara teşekkür etti. Projenin denizcilik sektörü için önemli etki yarattığından bahsetti. Gelecekteki işbirliğinin sürmesi temennisiyle sözlerine son verdi.

 

Konferansta LAM Şirketler Grubu bünyesinde merkezi Kabataş - İstanbul’da bulunan Türkiye’nin ilk MLC sertifikalı Gemiadamı İşe Alım ve Yerleştirme kuruluşu olarak hizmet veren Lucent Denizcilik ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.’nin genel müdür asistanı Duygu Karasu, "Denizcilikte Kariyer Fırsatları" ile ilgili katılımcılara bilgiler verdi. Sonradan sırasıyla, İspanya’dan Sea Teach genel müdürü Silja Teege, Köstence Denizcilik Üniversitesi’nden öğretim görevlisi Alexandru Micu, Türk Loydu Teknik ARGE müdürü Doğan Öztekin, Tuzla Kaymakamlığı Proje Üretim ve Yönetim Merkezi Birim Yöneticisi Serap Kırdar Kuzören hem kendi kurumlarını tanıtıcı hem de projeye ve proje çıktılarına verdikleri katkılardan bahseden sunularını gerçekleştirdiler.

 

Proje uzmanı Yalçın Kuzören, SEAMAP projesinin amaçları, fikri çıktıları ve proje süresince yapılan çalışmaları ve faaliyetleri içeren ayrıntılı bir sunu gerçekleştirdi. Yapılan sunuların ardından katılımcılar ve proje uzmanları ile soru-cevap bölümü gerçekleştirildi. Fuaye alanında gerçekleştirilen ikram ve değerlendirmeden sonra konferans sona erdi.

 

7DENİZ

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Denizcilikte, kariyer, ve, girişimcilik, konferansı, düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı