Denizcilik ve Global Strateji Merkezi 22 Temmuz'da açılıyorHaber
17 Temmuz 2020 - Cuma 17:46
 
Denizcilik ve Global Strateji Merkezi 22 Temmuz'da açılıyor
Bahçeşehir Üniversitesi, emekli Tümamiral Cihat Yaycı'nın direktörlüğünü üstlendiği Denizcilik ve Global Strateji Merkezi'nin 22 Temmuz'da açıyor.
Eğitim Haberi
Denizcilik ve Global Strateji Merkezi 22 Temmuz'da açılıyor

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), direktörlüğünü emekli Tümamiral Cihat Yaycı'nın yaptığı, "Denizcilik ve Global Strateji Merkezi"ni 22 Temmuz'da gerçekleşecek lansman ile açılıyor.  

 

Libya ile imzalanan Deniz Yetki Alanları Sınırlandırılması Mutabakatı’nın alt yapısını hazırlayan emekli Tümamiral Cihat Yaycı, Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde açılacak olan ‘Denizcilik ve Global Strateji Merkezi’ ile Türkiye'de denizcilik alanında var olan bilgi boşluğunu doldurmayı ve tek bir alan ile sınırlı kalmayıp hukuk, siyaset ve uluslararası ilişkiler gibi kritik öneme sahip alanlarda analiz ve değerlendirmeler yaparak siyasi belgeleri oluşturmayı hedefliyor. 

 

Denizcilik sektörünün problerine çözüm arayacak 

 

Ege Adaları, uluslararası deniz hukuku, strateji, kıta sahanlığı ve münhasır ekonomik bölge (MEB) ilanı gibi pek çok konu başlığında bildiriler yayınlayıp, seminerler düzenlemeyi ve uluslararası bir düşünce kuruluşu olmayı hedefleyen merkezde Prof. Dr. Ebru Canan Sokullu ve eski Denizcilik Bakanı Burhan Kara gibi isimler de görev alacak. BAU Global çatısı altında Washington DC, Berlin, Kıbrıs ve Batum gibi geniş ağındaki sistemi ile birleşecek merkez; denizcilik sektöründeki proplemlerin çözümüne yönelik çalışmalar yapacak.

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Denizcilik, ve, Global, Strateji, Merkezi, 22, Temmuz'da, açılıyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı