Denizcilik Genel Müdürlüğü'nden sınav duyurusu
Haber
04 Ağustos 2021 - Çarşamba 18:06
 
Denizcilik Genel Müdürlüğü'nden sınav duyurusu
Denizcilik Genel Müdürlüğü, Amatör Denizci Belgesi ile Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Belgesi için verilecek eğitim ve sınavların çevrim içi yapılacağını duyurdu.
Eğitim Haberi
Denizcilik Genel Müdürlüğü'nden sınav duyurusu

Denizcilik Genel Müdürlüğü, Amatör Denizci Belgesi ile Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Belgesi için verilecek eğitim ve sınavların çevrim içi yapılacağını bildirdi.

 

Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, 2018'de başlatılan Amatör Denizci Eğitim Programı kapsamında amatör denizci sayısı temmuz başı itibarıyla 843 bin 125 kişiye ulaştı.

 

Covid-19 salgını döneminde, Amatör Denizci Belgesi ile Kısa Mesafe Telsiz Operatör Belgesi eğitim ve sınavları e-Devlet üzerinden (https://adbs.uab.gov.tr/login) çevrim içi olarak yapılmaya başlandı.

 

Sınavı başarıyla tamamlayanlar sistem tarafından kendilerine iletilen belge harcına ödemelerini yapmalarının ardından sertifikalarını sistem üzerinden alabilecek. Fiziki olarak kartlarını almak isteyenler "Kart Basım Merkezleri" listesinde yer alan herhangi bir "Liman Başkanlığı"na giderek kartlarını alabilecek.

 

Sınavda başarısız olanlar ise 7 gün sonra tekrar sınava başvurabilecek. Eğitimin ardından bir ay içerisinde sınavı başarıyla sonuçlandıramayan adayların eğitimleri geçersiz sayılacak.

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Denizcilik, Genel, Müdürlüğü'nden, sınav, duyurusu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı