Haber Detayı
13 Aralık 2019 - Cuma 11:35
 
DENİZ-TEK kuruldu
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın “Deniz Teknolojileri ve Sanayisi Teknik Komitesinin Oluşumu ve Görevlerine Dair Tebliği” Resmi Gazete’de yayınlandı.
Gemi İnşa Haberi
DENİZ-TEK kuruldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın gemi ve deniz teknolojileriyle gemi yan sanayisine yönelik üretim, ithalat ve ihracatın mevcut durumunu tespit ve analiz ederek geliştirici önerilerde bulunmak üzere Deniz Teknolojileri ve Sanayisi Komitesi (DENİZ-TEK) oluşturuldu. Resmi Gazete’de yayınlanan tebliğde, amacın, plan, program ve stratejilerde yer alan ilke ve hedefler doğrultusunda askeri olmayan sivil gemi ve deniz teknolojileri ile sivil gemi yan sanayi ürünlerine ilişkin sanayi ve teknoloji politikalarının belirlenmesi, sektörün sorunlarının tespit edilerek çözüm yollarının geliştirilmesi amacıyla teknik komite oluşturulması ve bu komitenin çalışma usul ve esaslarının belirlendiği belirtildi.

 

3 bölüm ve 10 maddeden oluşan tebliğin, askeri olmayan sivil gemi ve deniz teknolojileri ile sivil gemi yan sanayi ürünlerine yönelik ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile sektör temsilcilerinin bir araya gelmesiyle DENİZ-TEK'in oluşturulmasını, komitenin görevlerini, çalışma usul ve esaslarını kapsadığına işaret ediliyor.

 

Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğe buradan ulaşabilirsiniz

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: DENİZ-TEK, kuruldu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı