Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 19:23
 
Deniz Polisi Devriye Botları’nı teslim aldı
Gözüyılmaz Mühendislik’in Emniyet Genel Müdürlüğü için imal edilen Deniz Polis Devriye Botları’nın imalatı tamamlanarak denize indirildi.
Güncel Haberi
Deniz Polisi Devriye Botları’nı teslim aldı

Emniyet Genel Müdürlüğü ile yapılan sözleşme kapsamında Yalova ve Kırklareli illerine teslim edilmek üzere Gözüyılmaz Mühendislik Ltd. tarafından İzmir’de imal edilen Deniz Polis Devriye Botları’nın imalatı tamamlandı.

Türkiye’nin ilk silahlı Polis Botları olan botlar İzmir Tersanesi Komutanlığı Tersanesi’nden denize atılarak seyir testleri ve kabul işlemlerinin yapılması amacıyla Pasaport İskelesi’ne bağlandı.

Otomatik makineli tüfek, Gece görüş sistemi, Özel projektör sistemi, son teknoloji seyir ve navigasyon ve elektronik kumanda sistemleri donatılan botlar, emiyet teşkilatının gereksinimleri doğrultusunda denetim, gözetim ve hızlı devriye görevlerini yerine getirebilecek şekilde tasarlandı.

Türk Loydu klası altında imal edilen botlar özel yüksek yoğunluklu bir termoplastik malzeme olan HDPE'den imal edildiler. Bu özel materyal sayesinde zehirli boya ve bakım tutum gereksinimi olmayan botlar aynı zamanda kullanım ömürleri boyunca havuzlama gereksinimi duymamaktadırlar.

2x450 Beygir gücüne haiz FPT makinelerle sevk edilen botlar saatte 24 deniz mili sürate erişebilmektedirler.

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Deniz, Polisi, Devriye, Botları’nı, teslim, aldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı