Haber Detayı
28 Mart 2019 - Perşembe 11:48
 
Deniz Kuvvetleri'nden Doğu Akdeniz'de nefes kesen tatbikat
Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı fırkateynleri, Doğu Akdeniz açıklarında NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 unsurları ile Geçiş Tatbikatı gerçekleştirdi. Tatbikat kapsamında geçiş yapan Deniz Kuvvetleri filosunun en büyüklerinden olan TCG GEDİZ ve TCG GİRESUN fırkateynleri, NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 unsurları ile Kıbrıs açıklarından geçiş yaptı.
Savunma Sanayi Haberi
Deniz Kuvvetleri'nden Doğu Akdeniz'de nefes kesen tatbikat

"Mavi Vatan'ın güvencesi" Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Doğu Akdeniz'de tatbikat gerçekleştirdi. Özellikle enerji çatışmalarının yaşandığı sıcak sahalardan biri olan Doğu Akdeniz'de, Türk fırkateynleri geçiş tatbikatı yaptı.

 

DOĞU AKDENİZ'DE GEÇİŞ TATBİKATI

Tatbikat kapsamında geçiş yapan Deniz Kuvvetleri filosunun en büyüklerinden olan TCG GEDİZ ve TCG GİRESUN fırkateynleri, NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 unsurları ile Kıbrıs açıklarından geçiş yaptı.

TCG GEDİZ ve TCG GİRESUN'un katıldığı tatbikatın fotoğrafları Milli Savunma Bakanlığı tarafından paylaşılırken, fotoğraflar Mavi Vatan'ın güvende olduğunu bir kez daha kanıtladı.

ENERJİ YATAĞI: DOĞU AKDENİZ

Çok sayıda ülkenin ortaklaşa araştırma faaliyeti gerçekleştirdiği Doğu Akdeniz, en sıcak noktalardan biri. Özellikle Yunan askeri gemilerinin tacizine maruz kalan Türk araştırma gemileri, artış gösteren bu faaliyetler nedeniyle son dönemde Deniz Kuvvetleri'ne bağlı fırkateynler tarafından koruma altına alındı.

Bölgede Türk araştırma ekibi, bu sayede güven içinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Deniz, Kuvvetleri'nden, Doğu, Akdeniz'de, nefes, kesen, tatbikat,
Yorumlar
Haber Yazılımı