Haber Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 11:04
 
Cumhuriyet coşkusu denizcileri buluşturdu
Bu yıl 96’ıncı yılını kutladığımız Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle, İstanbul Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği (İTÜ DEFAMED) ev sahipliğinde sektör bir araya geldi.
Sektörden Haberi
Cumhuriyet coşkusu denizcileri buluşturdu

Cumhuriyetin Bayramı’nın 96. yılında 29 Ekim akşamı düzenlenen etkinliğe; İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Düzgit, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeleri Adnan Naiboğlu, Mustafa Can ve Başaran Bayrak, Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Torlak, Denizcilik Federasyonu Başkanı Erkan Dereli, Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası (GEMİMO) Yönetim Kurulu Başkanı Feramuz Aşkın, İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Sosyal Yardım Vakfı (DEFAV) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Meşe ve bir önemli sektör temsilcisi katıldı.

 

Yemekte konuşan, İTÜ DEFAMED Yönetim Kurulu Başkanı Baybora Yıldırım, Cumhuriyet’in 96. yılını kutlamaktan duydukları coşkuyu dile getirdi. İTÜ DEFAMED’in Cumhuriyetin gölgesinde 70. yılını doldurduğunu söyleyen Yıldırım, “Derneğimiz, sektörümüzün ilk Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olarak 70 yılını geride bıraktı. Cumhuriyete, Atatürk ilke ve inkılaplarına inanmış abilerimiz tarafından kurulan derneğimiz sektörde hep etkin rol üstlenmiştir. Biz yönetim olarak 8 yılı geride bırakıyoruz. Hep idealimiz Cumhuriyet Bayramı’mıza özel bir etkinlik gerçekleştirmekti ve bunu başardık. Bu yıl cumhuriyet yemeğimizin 6’ıncısını düzenliyoruz. Geleneksel hale geldi sizlerin de desteğiyle. Hepinize katılımınız ve desteğiniz için teşekkür ediyorum’’ dedi.

Yıldırım’ın konuşmasının ardından geceye maddi destek veren firmalara da plaket takdimi yapıldı.

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Cumhuriyet, coşkusu, denizcileri, buluşturdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı