CSSC Cape Town isimli dökme yük gemisinde patlama


Haber
22 Şubat 2021 - Pazartesi 13:24
 
CSSC Cape Town isimli dökme yük gemisinde patlama
Cebelitarık Limanı'nda Hong Kong bandıralı CSSC Cape Town isimli dökme yük gemisinde bir patlama meydana geldi. Patlamada yaralanan 4 mürettebattan ikisinin durumunun ağır olduğu belirtiliyor.
Dünyadan Haberi
CSSC Cape Town isimli dökme yük gemisinde patlama

Cebelitarık Limanı'nda Hong Kong bandıralı CSSC Cape Town isimli dökme yük gemisinde bir patlama meydana geldiği ve 4 mürettebatın yaralandığı belirtildi.

 

Cuma günü gerçekleşen olayda patlamanın kömür taşıyan 2020 yapımı 120.600 dwt CSSC Cape Town isimli gemide meydana geldiğini kaydedildi.

 

Yaralanan 4 mürettebattan ikisinin gemide tedavi altına alındığı, ciddi yanıkların oluştuğu diğer iki mürettebatın ise helikopterle Sevilla'daki bir hastaneye sevk edildiği bildiriliyor.

 

Geminin demirleme donanımının hasar gördü ve demirleyemedi ifade edilirken, şu anda yaralıların yerlerini doldurmak için ek ekiplerin gelmesini beklendiği kaydedildi.

 

Geminin durumunu yakından izlediklerini belirten Cebelitarık Liman otoritesi yaptığı açıklamada, "Demirleme ekipmanı haricinde gemi stabil ve tamamen çalışır durumda ... GPA, onarım, tedarik ve mümkünse demirleme konusunda yardımcı olmak için gemi mürettebatı ve acenteleriyle birlikte çalışmaya devam edecek" denildi.

 

Yerel polis, olayın nedeni hakkında soruşturma başlattı.

 

7DENİZ  - ÖZEL 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: CSSC, Cape, Town, isimli, dökme, yük, gemisinde, patlama, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı