Cemre, dünyanın ilk çift gövdeli SOV’u Groenewind’i teslim ettiHaber
14 Haziran 2021 - Pazartesi 12:54
 
Cemre, dünyanın ilk çift gövdeli SOV’u Groenewind’i teslim etti
Cemre Tersanesi, Belçikalı Rentel ve Mermaid Seastar için inşa ettiği, dünyanın ilk çift gövdeli SOV’u olan, Groenewind’i teslim etti.
Gemi İnşa Haberi
Cemre, dünyanın ilk çift gövdeli SOV’u Groenewind’i teslim etti

Cemre Tersanesi Belçikalı Rentel ve Mermaid Seastar  için inşa ettiği, dünyanın ilk çift gövdeli SOV’u olan, Groenewind’i teslim etti.

 

Deme Group tarafından inşa ettiririlen ve Engineering Rotterdam tarafından tasarlanan Groenewind, açık deniz rüzgar çiftliklerinin bakımında kullanılacak ve Siemens Gamesa Yenilenebilir Enerji şirketine kiralanacak.

 

Groenewind’in en büyük özelliği, dünyada üretilen ilk çift gövdeli SOV olması. Gemi üç farklı rüzgar çiftliği alanına hizmet veren ilk sistem olarak da kayıtlara geçti.

 

60 metre uzunluğundaki gemi, çift gövdeli tasarımı sayesinde rüzgar türbinlerine yaklaşırken dalga etkisini düşürme özelliğine sahip. Ayrıca gemi, DP2 teknolojisi ile dalgalı deniz koşullarında pozisyonunu koruyabiliyor.

 

Gemi, rüzgar çiftliği teknisyenleri için en sert deniz koşullarında bile güvenliği, konforu ve çalışabilirliği önemli ölçüde artırıyor.

 

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Cemre,, dünyanın, ilk, çift, gövdeli, SOV’u, Groenewind’i, teslim, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı