Haber Detayı
10 Ekim 2019 - Perşembe 11:58
 
Bunu da yaptılar: Köpek balığına tekme ve yumruklarla saldırı
Erdek’te ağlarına takılan köpek balığını, denize geri bırakma esnasında tekmeleyip yumruklayan balıkçıya 5 bin 199 sayısı Hayvanları Koruma Kanunu uyarında idari yaptırım uygulandı.
Güncel Haberi
Bunu da yaptılar: Köpek balığına tekme ve yumruklarla saldırı

Balıkesir'in Erdek ilçesi açıklarında balıkçıların ağına takılan köpek balığını, denize geri bırakılması sırasında tekmeleyip yumruklayan balıkçıya 5 bin 199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca idari yaptırım uygulandı.

 

Avlanmak için Marmara Denizi’ne açılan balıkçıların ağlarına yaklaşık 4 metre boyunda ve 700 kilo ağırlığında olduğu tahmin edilen köpek balığı takıldı.

 

Balıkçılar, ağlardan kurtardıkları köpek balığını yeniden denize bırakırken, içlerinden biri hayvanı tekmeleyip yumrukladı. O anlar bir balıkçı tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. İnternette paylaşılan görüntüler tepki çekti.

 

​Aralarında Türk Deniz Araştırmaları Vakfı’nın (TUDAV) da yer aldığı çeşitli kişi ve kurumlar ‘hayvana şiddet’ uygulandığını belirterek, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayette bulundu.

 

TUDAV’a gönderilen yazıda şikayetlerin iletildiği Tarım ve Orman Bakanlığı Erdek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü köpek balığına şiddet uygulayan kişiyi tespit etti.

 

Balıkıçıya 5 bin 199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca ‘idari yaptırım’ uygulandığı belirtildi.

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Bunu, da, yaptılar:, Köpek, balığına, tekme, ve, yumruklarla, saldırı,
Yorumlar
Haber Yazılımı