Boğaziçi'nin inşa ettiği römorkör 55 günlük yolculuğa çıkıyorHaber
18 Kasım 2020 - Çarşamba 09:48
 
Boğaziçi'nin inşa ettiği römorkör 55 günlük yolculuğa çıkıyor
Boğaziçi Tersanesi’nde inşa edilen Cyathea römorkörü, 55 günlük zorlu bir yolculuğa çıkıyor. Süveyş Kanalı’ndan Hint Okyanusu'na, Avusturalya’dan da Yeni Kaledonya’ya varacak olan Cyathea, 55 gün ve 10 binden fazla deniz mili ile bir maceraya imza atacak.
Gemi İnşa Haberi
Boğaziçi'nin inşa ettiği römorkör 55 günlük yolculuğa çıkıyor

Boğaziçi Tersanesi’nin Compaigne Maritime Chambon için ürettiği ASD tipli römorkör Cyathea, İstanbul’dan Kaledonya Noumea’daki yeni Güney Pasifik evine kadar 10 bin deniz milinden fazla yol kat edecek.

 

Süveyş Kanalı’ndan Hint Okyanusu'na, Avusturalya’dan da Yeni Kaledonya’ya varacak olan Cyathea, 55 gün ve 10 binden fazla deniz mili ile cesur bir maceraya imza atacak.

 

Beş kişiden oluşan mürettebat, zor bir denizcilik sınavı olacak yolculukta mazot ve yiyecek tedariki için Singapor’da yalnızca bir kez karaya inmeyi planlıyor.

 

Rolls-Royce Power Systems’ın servis personeli, dijital MTU Remote Services platformu aracılığıyla gemiyi izliyor ve veri kaydedici aracılığıyla çalışma durumundan her zaman tam olarak haberdar olacak.

 

'Bu başarı kriterimizdir'

 

Bunun başarı kriteri olduğunu söyleyen MTU Türkiye Genel Müdürü Ali Güzel, “Boğaziçi Tersanesi ile birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz ve başarılı işbirliğimizi sürdürmek için sabırsızlanıyoruz” diye konuştu.

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Boğaziçi'nin, inşa, ettiği, römorkör, 55, günlük, yolculuğa, çıkıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı