Beyrut Limanı'nda patlama: 70 ölü
Haber
05 Ağustos 2020 - Çarşamba 01:49
 
Beyrut Limanı'nda patlama: 70 ölü
Lübnan'nın başkenti Beyrut'tan gelen son dakika haberine göre Limanda yer alan, patlayıcıların bulunduğu bir depoda büyük bir patlama meydana geldi.
Dünyadan Haberi
Beyrut Limanı'nda patlama: 70 ölü

Lübnan'nın başkenti Beyrut'tan gelen son dakika haberine göre Limanda yer alan, patlayıcıların bulunduğu bir depoda büyük bir patlama meydana geldi. Patlama sonrası yangın çıkarken, patlamanın meydana geldiği liman çevresinde çok büyük hasar meydana geldiği belirtildi. Lübnan Sağlık Bakanı, ilk açıklamasında 25 kişinin öldüğünü, 2 bin 700 kişi yaralandığını bildirmişti. Lübnan Sağlık Bakanı Hamad Hasan, Bakan sonraki açıklamasında Beyrut'taki patlamada ölü sayısının 70'e yükseldiğini duyurdu. Lübnan Başbakanı Hassan Diyab: "Lübnan'da bugün yaşanan felaketin sorumlularından hesap sorulacak" dedi. Gözyaşlarına hakim olamayan Beyrut Valisi Mervan Abbud, limandaki patlamayı Hiroşima ve Nagazaki'ye benzetti.

 

Akşam saatlerinde ajanslara düşen son dakika haberine göre Lübnan'ın Beyrut şehrinde yaşanan patlamadan son dakika gelişmeleri üst üste geliyor. Beyrut Limanı yakınlarında gerçekleşen patlamadan gelen görüntüler herkesi dehşete düşürdü. Bütün dünyanın gözü kulağı Beyrut'tan gelecek haberlere çevrilmiş durumda. Beyrut Valisi Abbud, limanda yaşanan patlamayı Nagazaki ve Hiroşima facialarına benzetti.

 

Eski Başbakan Saad el-Hariri'nin evi yakınlarında meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre, Hariri'nin evinde ve çevre binalarda büyük hasar oluşurken, çok sayıda kişi de yaralandı.

 

HİROŞİMA VE NAGASAKİ'YE BENZETTİ

 

Gözyaşlarına hakim olamayan Beyrut Valisi Mervan Abbud, limandaki patlamayı Hiroşima ve Nagazaki'ye benzetti.

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Cengiz Tepebaş
Etiketler: Beyrut, Limanı'nda, patlama:, 70, ölü,
Yorumlar
Haber Yazılımı