Asya limanlarının kabul etmediği kaptanın cesedi İtalya'ya dönüyor


Haber
09 Haziran 2021 - Çarşamba 13:22
 
Asya limanlarının kabul etmediği kaptanın cesedi İtalya'ya dönüyor
İtalya bayraklı konteyner gemisi MV ITAL LIBERA'nın Covid-19 nedeniyle ölen kaptanının cesedini Asya limanları reddedince gemi rotasını Avrupa'ya çevirdi. İtalyan kaptanın cesedi denizde yaklaşık iki ay kaldıktan sonra öldüğü gemide İtalya'ya geri gönderiliyor.
Dünyadan Haberi
Asya limanlarının kabul etmediği kaptanın cesedi İtalya'ya dönüyor

İtalyan bayraklı konteyner gemisi MV ITAL LIBERA'nın Covid-19 nedeniyle gemide vefat eden kaptanı Asya limanlarının kabul etmemesinin ardından Avrupa'ya geri döndüğü belirtildi. Denizde yaklaşık iki ay kaldıktan sonra İtalyan kaptanın cesedi öldüğü gemi ile İtalya'ya gönderiliyor. 

 

MV ITAL LIBERA isimli gemi, Çin ve Tayvan'daki limanları Singapur üzerinden Güney Afrika'ya bağlayan Uzak Doğu-Güney Afrika hattında seyir yapıyor. Hapag-Lloyd'dan 6 Mayıs'ta yapılan açıklamada, gemi mürettebatının Durban'dan ayrıldıktan kısa bir süre sonra COVID-19 testlerinin pozitif çıktığını ve geminin 14 günlük karantina için Jakarta Limanı'na yönlendirildiğini söyledi.

 

Hapag-Lloyd ortağı Evergreen'den yapılan açıklamada ise kaptanın gemide öldüğüne dair bir haber aldığını ve geminin Asya limanlarına erişimi engellendikten sonra cesedi İtalya'ya geri göndermek için mücbir sebep ilan edildiğini bildirdi.

 

13 Nisan'da hayatını kaybeden 61 yaşındaki Angelo Capurro isimli kaptanın cesedinin yaklaşık iyi ay gibi bir süredir denizde kaldığı belirtiliyor. 

 

 

7DENİZ - ÖZEL 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Asya, limanlarının, kabul, etmediği, kaptanın, cesedi, İtalya'ya, dönüyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı