Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 09:32
 
Antalya’da Suriyelilerin plajlara girişi yasaklandı
Antalya’nın Gazipaşa belediye meclisi toplantısında Suriyelilerin plaja girişinin yasaklanmasına ilişkin öneri oy çokluğuyla kabul edildi.
Güncel Haberi
Antalya’da Suriyelilerin plajlara girişi yasaklandı

Antalya’nın Gazipaşa belediye meclisi toplantısında Suriyelilerin plaja girişinin yasaklanmasına ilişkin öneri oy çokluğuyla kabul edildi.

 

Antalya’nın Gazipaşa Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Gazipaşa Kültür Merkezi'nde gerçekleşen ve 4 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis oturumunda CHP'li Ulaş Özgen, gündem dışı söz alarak, Suriyelilerin Gazipaşa'daki plajlara alınmamasına yönelik önergeyi başkanlık divanına sundu. Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ise toplantıdaki temsilcilerin fikirlerini aldıktan sonra öneriyi komisyona gönderdi.

 

Oy çokluğu ile kabul edildi

 

Yapılan görüşmelerin ardından Suriyelilerin Gazipaşa’daki plajlara alınmaması yönündeki madde meclis üyelerinin onayına sunuldu. Başkan Mehmet Alı Yılmaz’ın çekimser kaldığı oylamada 7 ret oyuna karşılık gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edildi.

 

Başkan Yılmaz: Doğru olmadığını düşünüyorum

 

Meclis oturumunun ardından gazetecilere açıklama yapan Gazipaşa Belediye Başkanı Yılmaz, "Sonuçta insan haklarına dikkat etmek durumundayız. İlçemiz aynı zamanda turistik bir bölge. Gelen kişinin vatandaşlık durumuna bakmamamız lazım. Gelen kişi insanlarımızı rahatsız ediyorsa gereğini de yapmamız gerekiyor. Suriyeli olmuş başka bir ülkenin vatandaşı olmuş önemli değil. Şahsen ben vatandaşlığına, etnik kökenine veya mezhebine bakarak ayrım yapmak taraftarı değilim, doğru olmadığını düşünüyorum. Ama insanların da rahatsız edilmesine göz yumulmaması lazım. Kim rahatsız ederse etsin zabıtamız gerekeni yapacaktır" diye konuştu.

 

7DENİZ

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Antalya’da, Suriyelilerin, plajlara, girişi, yasaklandı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı