Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 10:15
 
ISGEM'den önemli anlaşma
ISGEM, Kore'li güçlü Yeosu Ocean Tersanesi ile işbirliği anlaşmasına imza attı.
Sektörden Haberi
ISGEM'den önemli anlaşma

ISGEM Group 1979 yılında faaliyete başlayan Güney Kore’li Yeosu Ocean ile anlaşma imzalayarak tamir, gemi inşaa ve retrofit alanlarında önemli bir hamle yapmış oldu.

 

 

ISGEM adına Kurucu Ortak Mühendis Gürhan Burak Alkoç, ISGEM’in Güney Kore’deki partner’i GS Marine firma sahibi Kaptan Gökhan Çamlıyurt ve Yeous Ocean firma sahibi ve üst düzey yöneticilerinin katılımlarıyla tersane turu, Ballast Water Treatment, Scrubber retrofit çalışmaları, 3D engineering sunumu ve makina tamir atölyeleri turunun ardından iki firma yetkilileri resmi anlaşmayı imzaladılar.

 

 

Yeosu tersanesinin 3 adet floating dock'u, 2 adet slip way'i bulunmaktadır. Yeni inşaa projeleri ile de ilgilenen tersane handysize bulk carrier ve MPV gibi farklı tipte gemileri inşaa etmiştir. Bu gemilerinin ikisinin de armatörü olan Yeosu Ocean Busan ofislerinden gemilerini işletmektedir. Özellikle Yesou limandaki geniş ikmal ağı tersanenin önemini daha da artırmaktadır.

 

 

ISGEM yetkilileri Kore'de tamir, retrofit konularında en ehil, pratik olan Yeosu tersanesi ile yaptıkları isbirlikteliğinin önemini vurguladılar.

 

 

7DENİZ 

 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: ISGEM'den, önemli, anlaşma, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı