Advert

Kocaeli Üniversitesi’nde “Tecrübe Konuştu”

Kocaeli Üniversitesi Karamürsel Meslek Yüksekokulu’nda 23-24 Mart tarihleri arasında “Tecrübe Konuşuyor” başlıklı kariyer günleri etkinliği düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi’nde “Tecrübe Konuştu”
Kocaeli Üniversitesi’nde “Tecrübe Konuştu” Cengiz Tepebaş
Advert

Kocaeli Üniversitesi Karamürsel  Meslek Yüksekokulu’nda 23-24 Mart tarihleri arasında “Tecrübe Konuşuyor” başlıklı kariyer günleri etkinliği düzenlendi. Etkinlik; Yılport Holding, Limaş Liman İşletmeciliği, Rana Shipping, Konomar, Navi Maritime ve Mira Marine’nin üst düzey yöneticilerinin katılımları ile gerçekleştirildi.

İlk günkü oturumda Yılport Türkiye Satış Pazarlama Direktörü Serhan Çilengir, limancılık faaliyetleri konusunda öğrencilere tecrübelerini anlatmıştır. Daha sonrasında öğrencilerle soru-cevap şeklinde program devam etmiştir.

Öğleden sonraki oturumda ; Mutlu Yelten / Konomar Ltd. Şti., Kapt. Serhat Barış Türkmen / Mira Marine Ltd. Şti., Süleyman Umur / Navi Maritime Ltd. Şti. – Murat Bakal / Rana Denizcilik - Teknik Müdür, Necla Gençer / HRM. DGN. ELF Denizcilik – DPA/CSO Denizcilikte Mesleki eğitimin önemini vurgulamış ve Meslek Yüksekokulu mezunlarının gemilerde daha uzun süre çalışması gerektiğine değinmişlerdir. Meslek Yüksekokullarının daha da geliştirilerek ve yeterliliklerinin yükseltilerek Türk denizciliğine daha çok katkı sağlayacağını vurgulamışlardır.

İkinci günkü oturumumuzda Limaş İşletmeciliği Ltd. Şti. İdari İşler Müdürü Kürşat Bal’ın katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Limancılık faaliyetlerinde iş güvenliğinin önemi hakkında öğrencileri bilgilendirmiştir.

Katılımcılar gelecek yıllarda desteklerinin devam edeceğini ve organizasyondan dolayı Karamürsel Meslek Yüksekokulu Öğrenci Kulübü’ne teşekkürlerini belirttiler.

7DENİZ

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500