Advert

AYSHIPS'in gemisinin ilk bloğu havuzda

Aydın Deniz İşletmeciliği A.Ş.'nin (Ayships) işletmesine katacağı Sorsi isimli 64.000 tonluk modern dökme yük gemisinin ilk bloğu bugün itibariyle havuza konuldu.

AYSHIPS'in gemisinin ilk bloğu havuzda
AYSHIPS'in gemisinin ilk bloğu havuzda Cengiz Tepebaş
Advert

Aydın Deniz İşletmeciliği A.Ş.'nin (Ayships) işletmesine katacağı Sorsi isimli 64.000 tonluk modern dökme yük gemisinin ilk bloğu bugün itibariyle havuza konuldu. Tersane üst yönetimi, Astro Shipping, ClassNK'in yoğun katılımlarıyla düzenlenen seremonide, Ayships Genel Müdürü Burak Alkoç ve yeni inşaa denetim ekibi de törene iştirak ettiler.

Sorsi gemisinin teslimi Eylül ayı içerisinde yapılacaktır. Bunun yanı sıra yeni inşaa denetimlerini sürdürdükleri diğer iki adet 64.000 tonluk geminin ise Kasım ayı sonunda teslim edilmeleri öngörülmektedir.

Şu an itibariyle Ayships'in işletmesi altında 6 adet dökme yük gemisi bulunmaktadır. Geçen yıl başında Singapore'da Susesea Holdings Pte. Ltd. ile ticari aktivitelerini genişleterek global anlamda daha faz söz sahibi olmak, rol almak adına açtıkları ofislerine önümüzdeki ay Londra ofisi eklenecektir.Ayrıca yük anlaşmaları, kiralama, teknik işletme konularında faaliyet gösteren Susesea Holdings Pte. Ltd. ile emin adımlarla ilerleyen Ayships büyük bir fon kuruluşuyla birlikte hareket ederek yıl sonuna kadar işletmesine en az beş adet gemi daha katmayı hedeflemektedir.

Denizciliği uzun soluklu olarak düşünen ve yaklaşık 45.000 çalışanı olan Turgut Aydın Holding'in gemi işletme firması olan Ayships, kadrosunu daha da genişleterek tecrübeli ekibiyle uluslararası arenada kısa sürede adından söz ettirmiş ve saygın bir yer edinmiştir.

7DENİZ

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STM sektörde ilkleri gerçekleştiriyor
STM sektörde ilkleri gerçekleştiriyor
İşi alır, yapar ve başarılı şekilde teslim ederiz
İşi alır, yapar ve başarılı şekilde teslim ederiz