Advert

Norwegian Cruise Line’dan 4 kruvaziyer siparişi

Dünyanın üçüncü büyük kruvaziyer operatörü Norwegian Cruise Line Holding, İtalyan Fincantieri Tersanesi'ne, NCL markası için dört yeni nesil kruvaziyer gemisi sipariş etti.

Norwegian Cruise Line’dan 4 kruvaziyer siparişi
Norwegian Cruise Line’dan 4 kruvaziyer siparişi Cengiz Tepebaş
Advert

Dünyanın üçüncü büyük kruvaziyer operatörü Norwegian Cruise Line Holding, İtalyan gemi inşa tersanesi Fincantieri'ye, NCL markası için dört yeni nesil kruvaziyer gemisi sipariş etti.

Sipariş edilen her bir gemi yaklaşık 800 milyon Euro olduğu açıklanırken, toplam sipariş bedelinin 3 milyar 200 milyon Euro olduğu kaydedildi.

Breakaway-Plus Sınıfı olarak inşa edilecek gemiler, 3 bin 300 yolcu kapasiteli olmakla beraber, yakıt tüketimini optimize etmek ve çevre üzerindeki etkisini azaltmak amacıyla tasarımının önceliğinin enerji verimliliği olacağını belirtildi. İlk geminin 2022 yılında teslim edilmesi planlanırken, 2025 yılına kadar 4 yeni nesil kurvaziyer gemisinin Norwegian Cruise Line filosuna katılacağı açıklandı.

NCL'den yapılan açıklamaya göre, belirli koşullara tabi olarak, 2025 yılına kadar teslim edilen her geminin sözleşme bedelinin yüzde 80'ine fon sağlamak için uygun finansman kredisinin alındığı ifade edildi.

Norwegian Cruise Line Holdings, Norwegian Cruise Line, Oceania Cruises ve Regent Seven Seas Cruises markalarını işleten dünyanın önde gelen üçüncü kruvaziyer operatörü konumunda. Öte yandan Norwegian Cruise Line, son 4 senedir, rakipleri Royal Caribbean Cruise ve Carnival Cruise Line şirketlerinden daha yüksek kar oranı açıklamasıyla öne çıkıyor.

NCL, şu anda yaklaşık 46 bin 500 yolcu kapasiteli 24 gemiyi filosunda bulunduruyor. Son iki senede verdiği siparişlerle birlikte, 2025 yılına kadar sekiz gemiyi daha filosuna eklemeyi planlıyor.

Haber: Recep CANPOLAT / Deniz Haber Ajansı

7DENİZ

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaya Grubu global oyuncu olma yolunda
Kaya Grubu global oyuncu olma yolunda
Denizcilik sektörüyle gönül bağımız var
Denizcilik sektörüyle gönül bağımız var