Advert

Akdeniz'e kruvaziyer turizmi için hava bağlantısı

Dubai merkezli Emirates'in Asya'dan Akdeniz'e gelen kruvaziyer yolculara hava yolu bağlantısı kurmak için, Medcruise (Akdeniz Kruvaziyer Limanları Kuruluşu) ile müzakereleri ileri aşamada devam ediyor.

Akdeniz'e kruvaziyer turizmi için hava bağlantısı
Akdeniz'e kruvaziyer turizmi için hava bağlantısı Hakan Köseoğlu
Advert

Bu girişim Emirates, 12 Mart'tan sonra Dubai'den New York Newark  Havalimanı'na Atina bağlantılı yeni bir günlük servise başladığını açıklandıktan bir kaç gün sonra ortaya çıktı. Görüşmeler Asya'da Akdeniz kruvaziyer rotalarının tanıtılmasını da içeriyor ve Akdeniz'in belli başlı kruvaziyer operatörleri de konuya dahil olacak.

Pire Liman İdaresi (OLP)  yeni sahibi Cosco ile bölgenin Çin pazarına açılması için yardımcı olmayı düşünerek görüşmelere katılıyor.

Medcruise Başkanı Kristijan Paviç, yeni kruvaziyer yolcu düzenlemelerinin yapılması gerektiği ve pazarlama çalışmaları biraz vakit alacağı için bu çabalarının 2018 yılında meyve vermeye başlayacağını umduklarını söyledi.

Bu konu Yunan liman ve turizm idarelerinin katılımıyla Mart ayı ortalarında Miami Florida'daki yıllık uluslararası kruvaziyer fuarında konuşulacak.

7DENİZ

dubai asya akdeniz kruvaziyer liman emirates
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaya Grubu global oyuncu olma yolunda
Kaya Grubu global oyuncu olma yolunda
Denizcilik sektörüyle gönül bağımız var
Denizcilik sektörüyle gönül bağımız var