Advert

İstanbul Boğazı tedbir açısından trafiğe kapatıldı

Dün sabah saatlerinde İstanbul Boğazı'nda karaya oturan M/V Star Harmony adlı geminin kurtarma çalışmaları saat 08.00-12.00 arasında yapılacak. Kurtarma çalışmaları süresince İstanbul Boğazı'nın çift yönlü olarak uluslararası deniz trafiğine kapatılacak.

İstanbul Boğazı tedbir açısından trafiğe kapatıldı
İstanbul Boğazı tedbir açısından trafiğe kapatıldı Hakan Köseoğlu
Advert

İstanbul ve Marmara, Ege, Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticaret Odası'ndan yapılan yazılı açıklamada, İstanbul Boğazı'nda kılavuzsuz olarak Kuzey-Güney yönünde seyir yapan Panama Bayraklı, Star Hormony isimli geminin bugün saat 08.20'de Yeniköy dönüşünde karaya oturmak suretiyle deniz kazasına sebebiyet verdiği belirtildi.

Açıklamada, "Gemi kaptanının kendi imkanları ile kurtarma talebine istinaden bahse konu gemiyi kurtarma operasyonun 22.12.2016 tarihinde 08.00-12.00 saatleri arasından yapılacak olup, belirtilen tarih ve saatlerde İstanbul Boğazı'nın çift yönlü ve geçici olarak Uluslararası deniz trafiğine kapatılacaktır. Yerel trafik seyir yapan tüm gemi/deniz araçlarının Yeniköy bölgesinde, sözkonusu operasyon dahilindeki gemi ve deniz araçlarına çapariz vermeyecek şekilde seyir yapmaları ve seyir süresince ilgili istasyonların yapacağı ikaz/uyarılara uymaları gerekmektedir. Seyir, can ve çevre emniyetinin sağlanması bakımından konunun denizlere/ ilgililere ve gemi kaptanlarına duyurulur." denildi.

7DENİZ

istanbul boğazı trafik harmony karadeniz ege marmara
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaya Grubu global oyuncu olma yolunda
Kaya Grubu global oyuncu olma yolunda
Denizcilik sektörüyle gönül bağımız var
Denizcilik sektörüyle gönül bağımız var